Німецька школа в Києві – це навчальний заклад, який визнаний та фінансується з боку Федеративної республіки Німеччина, а також ліцензований Міністерством освіти і науки України. Дітей в школі готують до наступних, визнаних в Німеччині та Україні,
Випускних іспитів:
В Німеччині:
до Абітур, на атестат про повну середню освіту (в Німеччині називається атестат про закінчення реальної школи) та на атестат про закінчення основної школи
в Україні:
на Свідоцтво про базову загальну середню освіту (після закінчення 9 класу) та на Атестат про повну загальну середню освіту (після 11 класу).
Далі детальніше розглянемо атестати німецького зразка.
Під Абітур у Федеративній республіці Німеччина мають на увазі Атестат найвищого ступеню про загальну середню освіту (атестат зрілості). Ним підтверджується здатність навчатися в університетах або прирівняних до них вищих навчальних закладах Європи.
На відміну від нього, спеціалізований атестат зрілості та галузевий Абітур дають можливість обирати лише з вузького кругу спеціальностей у вищих професійних закладах або певний напрямок в університеті.
Особливістю німецького Абітур є пов’язане з ним право навчатися у вищих навчальних закладах та університетах. Поцікавтесь в Інтернеті, де ще, окрім Німеччини – за виключенням спеціальностей з певним прохідним балом, – лише з атестатом та без вступних іспитів Ви можете отримати прямий доступ до (безкоштовної!) вищої освіти. Ви будете приголомшені. Багато німецьких абітурієнтів претендують зі своїм Абітур на вступ до міжнародних, титулованих університетів, таких як, наприклад, Сорбонна у Парижі.
Атестат про середню освіту в системі освіти у Федеративній республіці Німеччина означає атестат після успішного закінчення 10 року шкільного навчання (атестат про закінчення реальної школи). Атестат про середню освіту є передумовою для навчання у старших класах гімназії.
Атестат про закінчення основної школи у Німеччині – це перша ступінь завершення навчання у загальноосвітній школі. Його можна отримати при закінчення 9 класу, і він надає право отримувати професійно-технічну освіту без можливості переходу до класів гімназії.